Про мене

Моє фото
Давайте знайомитись. Я, Мартинюк Іванна Петрівна. Народилася 18 квітня 1990 року в с. Боб'ятин. Працюю вчителем початкових класів в Боб'ятинському НВК "ЗШ І - ІІ ступенів - дитячий садок"

пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

Навчання грамоти (письмо)
Дата: 05.02.2016                                                                                                                                Клас: 1
 Тема. Письмо рядкової букви «я»
Мета: удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, збагачувати словниковий запас дітей, вчити учнів аналізувати написане, перевіряти, виправляти помилки, зіставляти кількість звуків та букв у словах, складати речення за схемою; розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими; вимагати від дітей охайності під час письма та дотримання норм каліграфічного письма, виховувати повагу до усної народної творчості, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картки з літерами, робочий зошит, фішки для звукового аналізу слів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1.      Бесіда за матеріалом уроку читання
— З якою буквою ознайомилися на уроці читання?
— Які звуки вона позначає на письмі?
— У ролі чого вона може виступати?
2.      Повторення скоромовки, вивченої на уроці читання
Яблука на ярмарок в ящику везла, Яблука на ярмарку швидко продала.
3. Звуковий аналіз слова ярмарок
4. Повторення відомості про звукові значення букви я в українській мові
1) Буква я на початку слова позначає два звуки [йа].
2) Буква я після голосного позначає два звуки [йа].
III. Повідомлення теми та завдань уроку
— На цьому уроці письма ми навчимося писати букву я, а також склади і слова з нею.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Демонстрування та порівняння друкованої літери з відповідною їй писаною, з раніше вивченими літерами
2. Повторення гігієнічних правил письма
• Правила сидіння за партою.
• Розміщення зошита на парті.
• Як тримати ручку під час письма.
3.      Показ і пояснення вчителем написання букви на дошці
— Пишемо під рахунок і-раз-і, два-і. Пальчикова гімнастика
4. «Письмо» зворотнім кінцем ручки на парті
V. Робота в зошиті
1. Письмо елементів букви по пунктирах зразка
2. Письмо рядка літери самостійно
3. Гра
— Складіть нові слова, використовуючи перший склад кожного слова.
1) Яма, лини, народ. (Ялина)
2) Коло, море, рама. (Комора)
— У якому зі слів треба писати букву я?
Алгоритм написання рядкової букви я
4. Звуковий розбір слова ялина
5. Продовження роботи в зошиті
• Письмо слів (звернення уваги на відривне і безвідривне написання буквосполучень)
6. Гра «Діалог»
1) Хочу запитати я:
А що ти їв на букву я? (Яблуко, яйця, яловичину)
2) Ще таке питання маю:
Хто на я тварину знає? (Ящірка, ягуар)
Фізкультхвилинка
VI. Узагальнення та систематизація вивченого
1. Продовження письма слів.
2. Звуковий аналіз слова до малюнка, його розфарбовування (зошит).
3. Дописування сторінки зошита.
4. Переписування слів з друкованого тексту (учитель звертає увагу на з’єднання букви з іншими буквами).
VII. Підсумок уроку
— Яку букву навчилися сьогодні писати?
— Чи важко було писати цю букву?
— Які слова з цією літерою ви писали?


Немає коментарів:

Дописати коментар