Про мене

Моє фото
Давайте знайомитись. Я, Мартинюк Іванна Петрівна. Народилася 18 квітня 1990 року в с. Боб'ятин. Працюю вчителем початкових класів в Боб'ятинському НВК "ЗШ І - ІІ ступенів - дитячий садок"

пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

Математика
Дата: 17.02.2017                                                                                                                                        Клас: 1
Тема. Додавання й віднімання по 1 і групами (частинами). Задачі на знаходження суми та невідомого доданка
Мета:  продовжити роботу з формування обчислювальних навичок учнів; розкрити прийом додавання й віднімання чисел частинами.
Обладнання:  предметні малюнки, цифри.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
Обчисліть приклади.
7 – 1 – 1 – 1 =                                             5 + 1 + 1 + 1 + 1 =
— Скільки всього одиниць відняли? Скільки всього одиниць додали?
2. Вправа «Заселіть будиночки»
II. Вивчення нового матеріалу
1. Практична робота з елементами гри
— Уявіть собі, що ви чергуєте в їдальні. На столі є 4 чашки. Потрібно принести ще 3. Як це можна зробити?
1) Принести одразу 3 чашки. (4 + 3 = 7)
2) Спочатку принести 2 чашки, а потім ще 1. (4 + 2 + 1 = 7)
3) Спочатку принести 1 чашку, а потім ще 2. (4 + 1 + 2 = 7)
4) Принести по 1 чашці 3 рази. (4 + 1 + 1 + 1 = 7)
— Розгляньте приклади. Чи однакові результати в нас вийшли? Як ми додавали
число 3 кожного разу — однаково чи по-різному?
— Отже, число можна додавати частинами.
2. Пояснення додавання числа частинами за числовим відрізком (С. 77, № 1)
3. Робота з геометричним матеріалом
Їжачок знайшов 5 грибів. А в нірці у нього уже 3 грибочки. Як їжачок може перенести 5 грибочків до себе в нірку? Складання різноманітних способів додавання числа 5 до 3.
Висновок: віднімати число можна також частинами.
4. Робота за підручником
Розв’язання прикладів на основі прийому додавання й віднімання числа частинами
5. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого раніше матеріалу
1. Гра «Яке число сховалось за хмаринками?»
4 +     = 9                    3 +     = 7              + 2 = 10
— Як ви знаходили число, що сховалось?
2. Розв’язання задач на знаходження суми та на знаходження невідомого доданка за малюнками
3. Завдання з логічним навантаженням
Хто з тваринок заб’є гол? (№ 3)
IV. Підсумки уроку


Немає коментарів:

Дописати коментар