Математика
Дата: 16.03.2016 Клас:
1
Тема. Розв’язання задач на додавання й віднімання
(повторення й узагальнення). Читання виразів і знаходження їх значень.
Вимірювання і порівняння довжини відрізків
Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на
додавання й віднімання; продовжити формувати вміння читати вирази й знаходити
їх значення; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення,
увагу
Обладнання: предметні малюнки, схеми з умовами задач, картки
для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація
знань учнів
1. Усна лічба за картками
Учитель показує картку з
прикладом, а учні показують картку з цифрою-відповіддю.
11 –
1 12 + 1 +
1 16 –
1 16 –
10 18 +
1 20 – 10
2. Гра-лічба «Знайди пару»
Діти відшукують однакові
геометричні фігури, складають приклади й розв’язують їх.
3. Самостійна робота
Розв’язання прикладів (№ 1, С.
100).
Знайти та розв’язати приклади з
відповіддю 8.
4. Фізкультхвилинка
II. Закріплення
матеріалу
1. Розв’язання задач
• Задача 1
Вчора кіт Леопольд наловив 3
рибки, а сьогодні — аж 4. Скільки риби наловив кіт Леопольд за два дні разом?
• Задача 2
Каструля - 7 л
Відро - 9 л
На скільки у каструлі води менше,
ніж у відрі?
• Самостійна робота
Розв’язати задачу.
I варіант
Микола — гарбуз 5 кг
Михайлик — гарбуз 3 кг
На скільки більше важив гарбуз
Миколи?
II варіант
Огірки – 5 кг
Помідори – 3 кг
На скільки більше купили огірків,
ніж помідорів?
2. Фізкультхвилинка
3. Читання й розв’язання виразів
Прочитати по-різному вирази,
знайти їх значення.
I варіант
11 + 6
• Одинадцять плюс шість.
• До одинадцяти додати шість.
• Знайти суму чисел одинадцять і шість.
• Перший доданок одинадцять,
другий — шість. Знайти суму цих чисел.
Варіант 2
18 – 10
• Вісімнадцять мінус десять.
• Від вісімнадцяти відняти
десять.
• Знайти різницю чисел вісімнадцять і десять.
• Зменшуване вісімнадцять,
від’ємник — десять. Знайти різницю цих чисел.
4. Порівняння відрізків
Мишенятко та Жабенятко бігли
наввипередки. Жабенятко прострибало 8 м, а Мишеняткопробігло 10 м. На
скільки метрів більше пробігло Мишенятко? (Замінити метри на
сантиметри, накреслити відрізки, порівняти їх.)
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар